مدیریت فرایند

برنامه زمانی دوره بلندمدت پرورش متخصص مدیریت فرایند


سلام خدمت همه دوستان عزیز

ان شا الله پنجشنبه ششم خرداد ماه دوره بلند مدت رو آغاز خواهیم کرد.

برنامه ریزی زمانی و محتوایی کلاس ها به قرار زیر خواهد بود:
جلسه اول:

اهمیت، مزایا و کارکردهای مدیریت فرایند در سایر پروژه های توسعه ای مثل معماری سازمان، ERP و تجزیه و تحلیل سیستم. در این جلسه 3 نمونه پروژه واقعی در حوزه های معماری سازمانی، ERP و تجزیه و تحلیل سیستم را مرور خواهیم کرد تا هم با ماهیت اصلی اینگونه پروژه های آشنا شوید و هم نقش مدیریت فرایند در این پروژه ها را بهتر درک نمایید.

جلسه دوم:

گام های استقرار مدیریت فرایند، ریسک ها و روش های کاهش ریسک های پروژه های مدیریت فرایند. در این جلسه به یک موضوع مهم دیگر خواهیم پرداخت: چگونه در حوزه مدیریت فرایند پروژه بگیریم؟ در این خصوص توضیحاتی ارائه خواهیم کرد. البته در این خصوص یک وبینار برگزار خواهیم کرد که شرکت کنندگان در این دوره، می توانند بصورت رایگان در وبینار مذکور شرکت نمایند.
در این وبینار مهندس رمضانی و دلیری تجربیات کاربردی خود را در خصوص تشکیل 2 مجموعه موفق مدرسه مدیریت فرایند و جهان مدیر ارائه خواهند کرد.

جلسه سوم و چهارم:

وارد مرحله اول استقرار مدیریت فرایند یعنی شناسایی فرایندها خواهیم شد. در این دو جلسه علاوه بر آموزش های مربوط به معماری و مدل های مرجع مثل APQC، یک نمونه واقعی از پروژه های قبلی انجام شده را با شرکت کنندگان گام به گام پیش خواهیم رفت.
طی این دو جلسه به یک موضوع جالب دیگر نیز پرداخته میشود: چگونه در حوزه مدیریت فرایند به برند تبدیل شویم؟
در این مورد نیز یک وبینار برگزار خواهیم کرد که شرکت کنندگان در این دوره، می توانند بصورت رایگان در وبینار مذکور شرکت نمایند.

جلسه پنجم، ششم و هفتم:

آموزش نرم افزار بیزاجی. در این مورد و پیش از آغاز جلسه پنجم، با کمک همکاران ما، نرم افزار بر روی لپ تاپ شرکت کنندگان نصب خواهد شد تا زمان کلاس صرف نصب نرم افزار نشود.
گفتنی است تا اینجا شناخت خوبی از قابلیت¬ها، مهارت ها و پتانسیل های شرکت کنندگان ایجاد شده است. طی این چند جلسه، اساتید اقدام به سازماندهی و تشکیل تیم های مدیریت فرایند جهت انجام پروژه های آتی درمورد شرکت کنندگان با هدف انجام فعالیت های تخصصی تر صورت خواهند داد.
البته موارد اشاره شده توسط اساتید در قالب پیشنهاد بوده و تصمیم نهایی توسط خود شرکت گرفته خواهد شد. این موضوع البته تنها محدود به این سه جلسه نخواهد بود و تا انتهای دوره مدام در این خصوص به بحث و تبادل نظر خواهیم پرداخت.

جلسه هشتم، نهم، دهم و یازدهم:

آموزش استاندارد BPMN2، نرم افزار ویژوال پارادایم و مدلسازی فرایند. در این جلسات علاوه بر موارد ذکر شده فوت و فن های انجام مصاحبه و تکنیک های فوق العاده ای برای این منظور آموزش داده خواهد شد. همچنین چندین مثال و تمرین جهت افزایش تسلط شرکت کنندگان ارائه می کنیم. نکته مهم دیگر در مورد این جلسات، آموزش چند تکنیک عالی است که از طریق آن شرکت کنندگان بتوانند فرایندها را در سطح پیاده سازی مدل کنند.

جلسه دوازدهم و سیزدهم:

آموزش استاندارد DMN و استاندارد CMMN. این آموزش نیز همراه با انجام چندین مثال و تمرین بر روی نرم افزار Camunda انجام خواهد شد.

جلسه چهاردهم و پانزدهم:

تحلیل، بهبود و طراحی مجدد فرایندها. طی این دو جلسه تکنیکهای مختلف تجزیه و تحلیل و بهبود فرایندها را آموزش داده شده و یک تکنیک عالی به منظور بهبود فرایندها توضیح داده میشود. در طی این دو جلسه چندین نمونه از فرایندهای بهبود داده شده طی پروژه های قبلی انجام شده مرور خواهند شد.

جلسه شانزدهم و هفدهم:

آموزش نرم افزار کاموندا (Camunda BPMS) بصورت کارگاهی. از بین انواع نرم افزارهای BPMS، نرم افزار Camunda از بالاترین امتیاز در کشور ما برخوردار است و سازمان های زیادی نیز در کشور ما از این نرم افزار استفاده می کنند. طی دو جلسه کار کردن با این نرم افزار BPMS را در سطح مورد نیاز فراخواهید گرفت.

جلسه هجدهم و نوزدهم:

آموزش نرم افزار پروسس میکر بصورت کارگاهی. نرم افزار Processmaker از نظر فنی در مقایسه با سایر نرم افزارهای BPMS امتیاز بالایی کسب نمی کند لیکن در شرکت ها و کسب و کارهای زیادی نصب و راه اندازی شده است. از این حیث نرم افزار Processmaker در کشور ما از بازار خوبی برخوردار است.

جلسه بیستم:

معرفی ربات های نرم افزاری و آموزش ساخت ربات (RPA)

جلسه بیست و یکم:

معرفی یک نرم افزار BPMS جدید- حدس می زنیم تا یکی دو سال اینده این نرم افزار مثل بمب صدا کرده و جایگزین بسیاری از نرم افزارهای BPMS فعلی شود. حتی این نرم افزار، از نرم افزار Camunda هم قوی تر است!

جلسه بیست و دوم:

مرور حداقل یک پروژه کامل مدیریت فرایند بصورت متمرکز. گفتنی است تا این جلسه و در خلال مباحث مطرح شده، یک پروژه یا چند دیگر بصورت تدریجی مورد مورو و بررسی قرار خواهند گرفت.

جلسه بیست سوم و بیست و چهارم:

آموزش فرایندکاوی- پیش از آغاز این دو جلسه نرم افزارهای Disco و ProM بر روی لپ تاپ شرکت کنندگان نصب خواهد شد تا زمان کلاس صرف نصب نرم افزار نشود.


لطفا به نکات زیر توجه نمایید:
گفتنی است کلاس از ساعت 14 الی 18 است ولی برای انجام جلسات مشاوره و گپ و گفت های دوستانه و رسیدگی به سوالات خارج از محتوای آموزشی، یک ساعت دیگر سالن را بیشتر رزروکرده ایم یعنی تا ساعت 19.

یک نکته دیگر:

چنانچه در زمان 24 جلسه ای سرفصل های تعیین شده کامل نشوند، یک یا چند جلسه دیگر نیز به انتهای دوره اضافه خواهد شد.
همچنین در طول برگزاری دوره، چند وبینار انتقال تجربه برگزار خواهیم کرد و طی آن از سازمان هایی که اقدام به استقرار مدیریت فرایند کرده اند، تجربیات خود را بیان خواهند نمود.

شرکت در این وبینارها برای شرکت کنندگان در دوره بلند مدت پرورش متخصص مدیریت فرایند رایگان خواهد بود.
برای مدیریت بهتر دوره و بهدلیل نقاط ضعف نرم افزار واتس آپ در نگهداری فایل ها، یک گروه در تلگرام برای این دوره تشکیل خواهد شد که لینک عضویت در آن برای شرکت کنندگان محترم ارسال می گردد.

لطفا توجه نمایید که آموزش، تنها یکی از اهداف این دوره به شمار میرود و تشکیل یک شبکه از متخصصین حرفه ای مدیریت فرایند از دیگر اهداف برگزاری این دوره خواهد بود.
سایر خدماتی که به شرکت کنندگان محترم در این دوره ارائه خواهد شد عبارتند از:
 پشتیبانی 12 ماهه: پشتیبانی بعد از پایان دوره بصورت تلفنی، اینترنتی و دو جلسه خصوصی (حضوری یا از راه دور) در محیط کاری
 ارائه همه فرمت¬های لازم: تمام فرمت‌ها و تمپلت‌های لازم برای انجام کامل پروژه مدیریت فرایند را دریافت خواهید کرد.
 و…

اخبار

2 دیدگاه

  • ضمن عرض سلام و خدا قوت
    اولا تشکر میکنم از زحمات شما عزیزان و خوشحالم که در این دوره ثبت نام کردم.
    ثانیا درخواست میکنم در جلسات حتما زمانی رو هم برای مباحث شناسایی و ارزیابی ریسکهای فرآیندی و همینطور پایش و تحلیل شاخص ها پیش بینی بفرمایید‌. با تشکر، ثروتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره پیام دهید.