آموزش مدیریت فرایند

در پاییز سال ۱۴۰۰ یک دوره بلند مدت دیگر توسط تیم مدرسه مدیریت فرایند و کانون مدیریت فرایند ایران در یکی از بهترین شرکت های فعال در صنعت فولاد کشور یعنی شرکت فولاد ارفع برگزار گردید.


 در شرکت محترم فولاد ارفع نیز به شرح زیر آموزش ها طی ۱۲ روز ارائه شد:

در دوره بلند مدت هر سازمانی نقشه راه خاص خود را دارد. در شرکت فولاد ارفع سرفصل های زیر در دوره بلند مدت پرورش متخصص مدیریت فرایند توسط 5 استاد تدریس گردید. در حال حاضر دوره های بلند مدت پرورش متخصص مدیریت فرایند به گونه ای برگزار می­گردد که برای هر سازمان بر اساس شرایط شرکت کنندگان، بلوغ فرایندی، پروزه های و اقدامات فرایندی انجام شده قبلی و… شرایط و نیازمندی های خاص آن، نسخه و مسیر ویژه ای برای آموزش طراحی و بر اساس این مسیر آموزش ها ارائه می گردد.

  • یک جلسه آموزش به مدت یک روز در خصوص چرخه مدیریت فرایند شامل: ضرورت و اهمیت مدیریت فرایند، گام ها اجرایی استقرار مدیریت فرایند و ریسک های محتمل و راه های کاهش اثرات ریسک های مربوط به هر مرحله، نحوه متقاعد سازی و فرهنگ سازی اعضا سازمان در حوزه مدیریت فرایند و…
  • ۴ جلسه آموزش مدلسازی فرایند منطبق با استاندارد BPMN2، آموزش نرم افزار ویژوال پارادایم بصورت کارگاهی و انجام چندین تمرین جهت تسلط شرکت کنندگان به مدلسازی و مدلسازی چند فرایند واقعی از شرکت فولاد ارفع. پس از ارائه آموزش های مرتبط با مدلسازی فرایند، فرایندهای ممیزی داخلی و نیازسنجی آموزشی شرکت توسط شرکت کنندگان و با نظارت و هدایت مدرس، مدلسازی گردید.
  • یک جلسه آموزش تحلیل، بهبود و بازطراحی فرایندها – محتوای این بخش کاملاً جدید بوده و به اینصورت در هیچ دوره آموزشی تاکنون تدریس نشده بود.
  • دو جلسه آموزش 2 نرم افزار BPMS شامل نرم افزار Bizagi و نرم افزار ProcessMaker بصورت کارگاهی
  • یک جلسه آموزش معماری فرایند و استاندارد APQC. در این جلسه معماری فرایندهای شرکت فولاد ارفع که حدود 3 سال قبل استخراج شده بود مورد بررسی و عارضه یابی نیز قرار گرفت.
  • یک جلسه آموزش استاندارد DMN – گفتنی است استاندارد DMN فقط در دوره های بلند مدت پرورش متخصص مدیریت فرایند تدریس خواهد شد.
  • دو جلسه آموزش فرایندکاوی و نرم افزارهای Disco و ProM بصورت کارگاهی

از نکات حائز اهمیت در مورد دوره های بلند مدت پرورش متخصص مدیریت فرایند، برگزاری کلاس ها توسط ۴-۵ استاد است طوریکه هر مبحث توسط استادی تدریس می شود که کاملا بر موضوع تدریس تسلط دارد.

در ادامه به منظور آشنایی و تسلط بدنه مدیران میانی و سرپرستان شرکت فولاد ارفع، 8 دوره آموزشی ویژه آنها برگزار شد.

هر یک از این دوره ها طی 4 روز برگزار شده و طبیعتاً محتوای ارائه شده نسبت به دوره بلند مدت پرورش متخصص مدیریت فرایند، کلی تر و زبان ارائه ساده تر خواهد بود. یکی از دلایل برگزاری این دوره آموزشی این است که درصورت آشنایی سازمان با مدیریت فرایند، اجرای پروزه مدیریت فرایند در سازمان توسط منابع داخلی ساده تر و اثربخش تر خواهد بود.

شما نیز می توانید این دوره فوق العاده را در سازمان خود برگزار کنید.

اخبار کنفرانس

BPMدوره بلندمدتفرایندکسب و کارکنفرانسمدیریتمدیریت فرایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره پیام دهید.